Telefon

+90 541 457 19 73

Op.Arzu Türkseven Topaçoğlu

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

2004 yılında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2014 yılında Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamladı. Uzmanlık eğitimini tamamlarken 2014 yılında, Belçika, Brüksel Ziekenhuis Üniversite Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Departmanı’nda Prof. Dr. Moustapha Hamdi’nin Meme Kanseri ve Meme Rekonstrüksiyonu ile ilgili serbest doku aktarımları ameliyatlarına katıldı ve ileri mikrocerrahi eğitimi aldı. Mecburi hizmetini Elbistan Devlet Hastanesi, Plastik Cerrahi Kliniği’nde 2015-2016 yıllarında yaptı. 2017-2019 yıllarında İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde uzman doktor olarak görev yaptı. 2019 yılında özel çalışmaya başladı.

Bölümü: Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Fakülte: Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi- İstanbul, 1996-2004

Uzmanlık Eğitimi: Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği- Düzce, 22.07.2009-04.08.2014

Bildiği Yabancı Diller: İngilizce (Üniversite İngilizce Tıp Fakültesi)

Yurtdışı Eğitim: Belçika, Brüksel Ziekenhuis Üniversite Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Departmanı’nda ameliyatlara katıldı, 2014

Uzmanlık Tezi: Kemik iyileşmesinde Plateletten zengin plazmanın etkilerini araştırdı. 2018 yılında uluslararası bir dergide yayınlanmaya hak kazandı. Periost Grefti, Plateletten Zengin Plazma ile Beraber Kullanıldığında Kemik Defekt İyileşmesini Artırır mı?

Dr. A Türkseven Topaçoğlu’nun 4 adet uluslararası dergilerde yayınlanan, 2 adet yurt içi dergilerde yayınlanan toplam 6 bilimsel makalesi, bu makalelere yapılan 15 civarında atıfı, mevcuttur. Bilimsel çalışmaları halen devam etmektedir. Dr. A Türkseven Topaçoğlu Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği gibi ulusal derneklerin üyesidir.

Open chat
Whatsapp
Powered by