Karın Germe

Karın Germe

Abdominoplasti, doğum sonrasında veya kilo alıp verme sonucunda, karın kaslarının gevşemesi nedeniyle oluşan karın bölgesindeki estetik olmayan fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını, karın kaslarının eski gerginliğine ulaşmasını sağlayan bir ameliyattır. Abdominoplasti ameliyatının ardından karın bölgesinin görünümünde oldukça anlamlı bir düzelme dikkati çeker. Abdominoplasti ameliyatı ile birlikte liposuction işlemi uygulanarak sırt ve bel bölgesinde incelme sağlanabilir.

Abdominoplasti çeşitli şekillerde yapılabilir. Yalnızca alt karın bölgesinde hafif derecede çatlak ve sarkma olan kişilerde mini-abdominoplasti, aşırı derecede çatlak ve sarkma olan karınlarda total abdominoplasti işlemi uygulanır. Ben hastalarıma ihtiyaca, vücut şekline ve problem ciddiyetine bağlı olarak uygun olan yöntemlerden birini gerekirse liposuction ile kombine ederek yapmayı tercih ediyorum.

Ameliyat ve Sonrası Dönem

Abdominoplasti ameliyatları ve liposuction gibi kombine işlemler ile düz bir karın bölgesi, orantılı bir bel kavisi aynı zamanda uyluk bölgesinin gerilerek daha sıkı görünmesi dolaşım bozulmadan güvenli bir şekilde sağlanabilir.
Deri altı gizli dikişler konur ve daha az iz kalır. Abdominoplasti, hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılan, ortalama üç saat süren bir ameliyattır. Hastanede kalış süresi 1 veya 2 gecedir. Ameliyattan sonra ilk hafta sürekli, daha sonraki dönemde ise sadece gündüz korse giyilir. Bir iki hafta içinde normal hayata dönülebilir.
Dikiş almaya gerek yoktur eriyebilen dikişler kullanılır. Ameliyat izi, bikini ve çamaşır içinde kalacak şekilde planlanır.