Popo Estetiği

Popo Estetiği

Tüm bölgeleriniz gibi kalça bölgesi de güzellik değerlendirmesinde ön plandadır. Kalça bölgenizin daha estetik bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız, gerekli operasyonlar ile birlikte çok daha güzel bir kalça yapısına sahip olabilirsiniz. Popo Estetiği aşamalı olarak hastaların taleplerine göre değerlendirilerek yapılmaktadır.

Poponun, vücudun yapısal özelliklerine bağlı olarak düz bir şekilde olması ya da yaşlanma nedeniyle sarkık bir şekilde durması, insanları rahatsız edebilir. Bu yüzden uygulanabilecek yöntemler arasından protez, yağ enjeksiyonu ve ameliyat ile Popo Estetiği yapılabilmektedir. Protez ile düzeltme uygulamasında; göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon protezler kullanılmaktadır. Bu protezler anatomik şekline göre düzenlenmiştir. İlgili bölgeden kesilerin açılması ve poponun alt kısımdaki kesinden bırakılarak uygulanmasıyla yapılmaktadır. Bu uygulama günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerdendir.

Bir diğer uygulama ise yağ enjeksiyonu ile düzeltmedir. Kalçaya diklik verilmesi ve kaldırılmasını sağlayan bu uygulama, hastadan alınan yağların popoya enjekte edilmesiyle yapılır. Basen, karın, uyluk ya da bel bölgelerinden alınan fazla yağların popo üzerinde uygulanarak daha güzel görünmesi sağlanır. Bu ameliyattan sonra özel bir bakım gerekmez. Korse kullanımı kullanmanız tavsiye edilir. Son uygulama ise iple popo kaldırma ya da ameliyatla popo dikleştirmedir. Özel ipler yardımıyla kalça dikleştirme işlemleri pek tercih edilmezken ameliyatla uygulanan Popo Estetiği son zamanlarda daha çok tercih edilmektedir. Fakat cerrahi uygulamalar sonrasında da oluşan izler ya da ortaya çıkabilecek komplikasyonlar nedeniyle de kullanıldığını söylemek doğru olmaz. Genç hastaların daha çok protez ile düzeltme uygulamasını tercih etmeleri önerilmektedir.

Yapısal ve genetik faktörlerle birlikte kalça bölgesi en çok yer çekimine maruz kalan ve vücudun en çıkıntılı bölgesi olduğu için hızlı kilo alıp verme, gebelikten sonraki süreç ve diyet uygulamalarından sonra direncini kaybetmektedir. 30’ lu yaşlardan sonra da deformasyonlar görülen kalça bölgesinde yapılacak estetik uygulamalar sayesinde artık kısa sürede olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Popo germe, popo kaldırma, pop küçültme, popo dizaynı ve popo gamzesi oluşturma gibi farklı yöntemler günümüzde uygulanan estetik ameliyatları arasındadır ve başarılı uzmanlar tarafından sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilir.