Kol & Bacak Germe

Kol & Bacak Germe

Sürekli kilo alıp verme, güneşe fazlasıyla maruz kalma, yer çekimi ve yaşlanma gibi nedenlerle kolun iç ve arka kısımlarında sarkmalar meydana gelmektedir. Bu deformasyonlar sonucunda ise Kol germe ameliyatı uygulanabilir. Bu sayede sarkmalar düzeltilerek kolların gerginliği de sağlanmış olur.

Bu uygulama, kolun arka kısmında dikme şeklinde bir iz meydana getireceği için sadece deformasyonu ve sarkıklığı çok daha ileri derecede olan hastalar için tavsiye edilmektedir. Kol germe uygulaması genel ya da lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Kolun iç ve arka kısmından çıkarılacak olan yağ ve deri dokusu sayesinde kesi açılır ve daha sonra dıştan estetik şeklinde dikiş ile dikilmektedir. Hasta, ameliyattan sonra direkt olarak evine dönebilir. Uzman tavsiyesine göre kolların birkaç gün yüksekte kalması için bandaj sarılması önerilir. Atılan dikişler ise 2. haftada alınmaktadır. Bacak germe ameliyatı uygulamasında ise genel anestezi yapılır.

Kasık bölgesinden arkaya doğru atılan bir kesi sayesinde elips şeklinde yağ ve deri dokuları çıkarılmaktadır. Üst bacak derisi serbest hale getirilerek kasık bölgesine yeniden dikilir. İç kısımda toplanacak vücut ve kan sıvılarını toplamak için de drenler bölgeye yerleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında ise dikişlere dikkat edilebilmesi adına her türlü spor aktivitesinden uzak durulması gerekir. 6 haftadan sonra yeniden normal hayata dönülebilir. Düzenli olarak yapılan pansuman uygulamaları sayesinde de 7. hafta itibariyle normal spor hareketlerinize devam edebilirsiniz. Bacak germe uygulamasında ayrıca dikiş hattının hareketli bir bölgede ve bununla birlikte yer çekimine maruz kalması, yara izinin genişlemesine neden olabilir.

Bir diğer uygulama ise yağ enjeksiyonu ile düzeltmedir. Kalçaya diklik verilmesi ve kaldırılmasını sağlayan bu uygulama, hastadan alınan yağların popoya enjekte edilmesiyle yapılır. Basen, karın, uyluk ya da bel bölgelerinden alınan fazla yağların popo üzerinde uygulanarak daha güzel görünmesi sağlanır. Bu ameliyattan sonra özel bir bakım gerekmez. Korse kullanımı kullanmanız tavsiye edilir. Son uygulama ise iple popo kaldırma ya da ameliyatla popo dikleştirmedir. Özel ipler yardımıyla kalça dikleştirme işlemleri pek tercih edilmezken ameliyatla uygulanan Popo Estetiği son zamanlarda daha çok tercih edilmektedir. Fakat cerrahi uygulamalar sonrasında da oluşan izler ya da ortaya çıkabilecek komplikasyonlar nedeniyle de kullanıldığını söylemek doğru olmaz. Genç hastaların daha çok protez ile düzeltme uygulamasını tercih etmeleri önerilmektedir.

Yapısal ve genetik faktörlerle birlikte kalça bölgesi en çok yer çekimine maruz kalan ve vücudun en çıkıntılı bölgesi olduğu için hızlı kilo alıp verme, gebelikten sonraki süreç ve diyet uygulamalarından sonra direncini kaybetmektedir. 30’ lu yaşlardan sonra da deformasyonlar görülen kalça bölgesinde yapılacak estetik uygulamalar sayesinde artık kısa sürede olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Popo germe, popo kaldırma, pop küçültme, popo dizaynı ve popo gamzesi oluşturma gibi farklı yöntemler günümüzde uygulanan estetik ameliyatları arasındadır ve başarılı uzmanlar tarafından sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilir.